Italia na ka zgjedhur dhe ne nuk do ta tradhtojmë atë.

  Të ngjashme

  Yll Limani gati për albumin e tij të dytë në 12 Dhjetor

  Kur bëhet fjalë për këngë dashurie dhe melankolike vetëm një emër na vjen në mendje, YLL LIMANI. ...

  Pornostarja ALBY dëgjon këngën “MAYBACH” të Lirit

  Liri Tahiri, këngëtari i ri që po pushton rrjetin...

  Fero i kërkon falje publike Arbenitës

  Arbenita Ismajli dhe Fero janë rikthyer sërish në kryefjalën...

  Sportisti Niko Janushi pjesë e një kampionati të rëndësishëm. Ja ku do konkurojë ai

  Niko Janushi, njihet më së shumti si Kampion Bodybuilding në kategorinë Men’s Physique Junior. Ai është bërë i njohur nga eksperienca dhe përkushtimi në këtë fushë. Sportisti shqiptar i fitnesit ka konkuruar që në moshën 18 vjeçare në kampionate komb...

  Shpërndaje

  Giorgia Melon kryeministrja e ardhshme e Italisë, udhëheqësja e ekstremit të djathtë, është gruaja e parë e zgjedhur.
  “Fratelli d’Italia” që tashmë udhëhiqet nga Giorgia Meloni është një lëvizje socialiste Italiane e krijuar nga mbështetësit e Benito Mussolinit nê
  vitin 1946. Meloni ka qënë ministre në qeverinë e Berluskonit si pjesë e koalicionit qeveritar në vitin 2008.
  Në vitin 2013 Meloni braktis Popullin e Lirisë për të themeluar “Vëllezërit e Italisë”një parti me tipare të nacionalizmit konservator.
  Liderja e re ia ka dedikuar jetën e saj politikës dhe është angazhuar në lëvizje të rëndësishme në vendin e saj që në moshën 15 vjeçare që nga viti 1992. Ajo ka lindur në
  Romë më 5 janar tè vitit 1977 dhe u rrit nga nëna e
  saj në lagjen popullore të Romës, Garbatella pasi babai e kishte braktisur. Ajo ka publikuar në vitin 2021 autobiografinë
  e saj “Unë jam Giorgia”.

  Italianët na kanë besuar një përgjegjësi të rëndësishme. Tani do të jetë puna jonë që
  mos ti zhgënjejmë dhe do bëjmë çmos për të rivendosur dinjitetin dhe krenarinë e kombit.
  Kjo fitore i dedikohet të gjithë militantëve, liderëve, simpatizantëve dhe çdo personi që vitet e fundit ka kontribuar në realizimin e ëndrrës tonë, duke ofruar zemrën dhe shpirtin në mënyrë spontane dhe vetëmohuese.
  Edhe për ata që me gjithë vështirësitë dhe momentet më komplekse kanë mbetur në vendin e tyre, me bindje dhe bujari. Por mbi të gjitha u dedikohet atyre që besojnë dhe kanë besuar gjithmonë tek ne.
  Ne nuk do ta tradhtojmë besimin tuaj. Jemi gati të ringjallim Italinë. Sot kemi shkruar historinë.

  spot_img