Dje luajti ndeshjen e fundit, sot Ozil largohet nga futbolli

  Të ngjashme

  Yll Limani gati për albumin e tij të dytë në 12 Dhjetor

  Kur bëhet fjalë për këngë dashurie dhe melankolike vetëm një emër na vjen në mendje, YLL LIMANI. ...

  Pornostarja ALBY dëgjon këngën “MAYBACH” të Lirit

  Liri Tahiri, këngëtari i ri që po pushton rrjetin...

  Fero i kërkon falje publike Arbenitës

  Arbenita Ismajli dhe Fero janë rikthyer sërish në kryefjalën...

  Sportisti Niko Janushi pjesë e një kampionati të rëndësishëm. Ja ku do konkurojë ai

  Niko Janushi, njihet më së shumti si Kampion Bodybuilding në kategorinë Men’s Physique Junior. Ai është bërë i njohur nga eksperienca dhe përkushtimi në këtë fushë. Sportisti shqiptar i fitnesit ka konkuruar që në moshën 18 vjeçare në kampionate komb...

  Shpërndaje

  Sot, më 3 shkurt, u bë e ditur për largimin nga futbolli tëMesut Ozil. Futbollisti 34-vjeçar, i cili prej verës së kaluar luan për Istanbul Basaksehir, ka vendosur t?i japë fund karrierës.

  Një ditë më parë, Ozil ishte në formacionin titullar për ndeshjen e javës së 22-të të kampionatit turk kundër Kayserispor (0:1), por u zëvendësua në minutën e 46-të dhe u kritikua për cilësinë e lojës. Sot, Mesut nuk ka ardhur në stërvitje dhe ka njoftuar bashkëlojtarët për pensionimin e tij. Mesfushori dhe klubi do të ndërpresin kontratën.

  Ozil ka pasur një karrierë të suksesshme, ku ka luajtur me skuadra si Real Madrid, Arsenal, Werder Bremen, Schalke 0-4 apo edhe Fenerbahce.

  spot_img